شهید فرهاد مصدقیان گلستانی

شهید فرهاد مصدقیان گلستانی

سرباز رشید اسلام فرهاد مصدقیان گلستانی سال ۱۳۴۵ در شهر مقدس مشهد در یک خانواده فرهنگی آگاه چشم بجهان گشود از همان کودکی هوش وذکاوت خاص داشت که همواره مورد تحصین اطرافیانش بود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان خاقانی بپایان رسانید و بلافاصله در مدرسه راهنمایی دکتر فریاد مشغول ادامه تحصیل گردید.

زندگینامه شهید فرهاد مصدقیان گلستانی

شهید فرهاد مصدقیان گلستانی

ضمنا اوقات فراغت و تعطیلات تابستانی را به کارهای کشاورزی و باغداری میپرداخت همچنین به امور ورزشی وخصوصا والیبال علاقه خاصی داشت. در جلسات وذهبی و مراسم عزاداری سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شرکت مینمود. بعد از اتمام دوره راهنمایی تحصیلی در هنرستان صنعتی شهید دکتر بهشتی ثبت نام و در رشته اتومکانیک ادامه تحصیل میداد. با اوج حرکتهای انقلابی مردم خداجوی کشورمان فرهاد فعالانه در تظاهرات و راهپیمایی ها و درگیریهای شهری شرکت میجست و همواره پا به پای مردم شهرش برای استقرار حکومت الله جانفشانی میکرد.

شهید فرهاد مصدقیان گلستانی

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران سعی داشت در کنار سنگر نشینان بیشه توحید از دست آوردهای انقلاب شکوهمندمان دفاع کند و از اینکه قسمتی از خاک میهن عزیزمان در تصرف دشمن است و هر روز تعدادی از هموطنان بی گناهمان شهید و بی خانمان میشوند شدیدا رنج میبرد…تحصیلات متوسطه اش را تمام گذاشته دفترچه آماده به خدمت گرفت و پس از دوره آموزشی به جبهه اعزام گردید و در خط اول به پیکار پرداخت و این دفاع مقدس را بمدت ۲۵ ماه در لباس سربازی ادامه داد بطوریکه در میان دوستان و هم سنگرانش محبوبیت فوق العاده ای داشت.

شهید فرهاد مصدقیان گلستانی

هر وقت مرخصی می امد اول نامه های رزمندگان را به خانواده هایشان میرساند آنگاه با سراحت و دید باز دید فامیل میپرداخت فرهاد از سربازان عملیات دیده ای بود که با ترکش و گلوله انس گرفته بود و در جبهه از روحیه بالایی برخوردار بود تا اینکه در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ در عملیات غرب کشور با ترکش خمپاره به بدن پیکر پاک و مطهرش برزمین گلگونبانه بخون غلطید و از اینجهت در آستانه محرم و عاشورا به مولایش حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اقتدا نمود و جسم خون تپیده اش را به مشهد مقدس منتقل و در ۱۳۶۷/۰۵/۱۳ از ساختمان بنیاد شهید تا حرم مطهر حضرت رضا (ع) بر روی دستهای امت حزب الله تشییع گردید و پس از طواف به بهشت رضا انتقال یافت و در کنار دیگر شهیدان راه اسلام و آزادی بخاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر یک صلوات