شهید منصور خادم صادق

شهید منصور خادم صادق

شهید منصور خادم صادق ۲ فروردین سال ۱۳۴۱ در خانواده ای متدین و مذهبی در شیراز به دنیا آمد. تحصیلات خود را از ۷ سالگی آغاز کرد و قبل از به پايان رساندن دوران متوسطه و در بحبوحه ی شروع جنگ تحميلي از ادامه ي تحصيل باز ماند و از طریق سپاه به عنوان پاسدار به جبهه اعزام شد.

شهید منصور خادم صادق

شهید منصور خادم صادق

شهید منصور خادم صادق

“منصور” در هشت سال دفاع مقدس مسئوليت هاي مختلفي از جمله «مسئول محور آبادان ، مسئول زرهي، مسئول لشکر ۱۹ فجر، معاونت آموزش نظامي سپاه ناحيه فارس، مسئول بسيج لشکر ۱۹ فجر، فرماندهي آموزش دانشکده علوم و فنون زرهي و….» را بر عهده داشت.
“حاج خادم صادق” که در عمليات هاي مختلف شرکت کرده و گه گاه از نواحي مختلف بدن نيز مجروح شده بود در عمليات پاکسازي منطقه ي مين گذاري شده در جاده اي ام القصر پاي خود را از دست داد . پس از اتمام جنگ ازدواج کرد.
شهید حاج “منصور خادم صادق” سرانجام در یکم آبان ماه ۱۳۷۲ در حين انجام مأموريت به شهادت رسید.

خاطره ای از شهید بزرگوار

بعد از عملیات کربلای ۵ و ۸ آتش دشمن برای باز پس گیری جزایر مجنون روی این منطقه متمرکز شده بود. همچنین دشمن سکوهای ۳۰ متری ایجاد کرده بود که تانک ها به راحتی روی آن مستقر می شدند و با گلوله مستقیم مواضع ما را هدف قرار می دادند.
وقتی حاج منصور به منطقه آمد و وضعیت را دید گفت: «ما هم باید مقابله به مثل کنیم.» از من خواست تا با موتور او را با منطقه آشنا کنم. با پای قطع شده پشت سر من نشست و منطقه را شناسایی کرد. از اینکه آنها به این راحتی نیروها ی ما را هدف قرار می دادند، خیلی ناراحت بود. بلاخره هم توانست با فرماندهی دقیقش این تاکتیک عرا قی ها را خنثی و علیه خودشان استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر یک صلوات