شهید سعید خانه زر

شهید سعید خانه زر

شهید سعید خانه زر ، در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود. دوران تحصیلات خود را با جدیت و کوشش بسیار تا کلاس اول نظری پشت سر گذاشت تا این كه به علت مشکلات مالی خانواده، ناچار به ترک تحصیل گردیده و به استخدام ارتش جمهوری اسلامی درآمد

زندگینامه شهید سعید خانه زر

شهید سعید خانه زر

شهید سعید خانه زر

با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ عازم منطقه نبرد حق علیه باطل گردید و تا هنگام شهادت به مدت ۸ سال در جبهه نبرد حضور فعال داشته و افتخار شرکت در عملیات های پیروزمندانه فتح المبین، بیت المقدس، رمضان، خیبر، کربلای ۶ و دفع تک های ارتش بعثی عراق در سومار در تاریخ، ۲۴/۴/۱۳۶۶ و دیگر تک های دشمن در مناطق غرب و جنوب را نيز داشته و در کلیه عملیات ها سمت ارشدیت را عهده دار بوده است.

خصوصیات اخلاقی شهید را باید از دوستان و همرزمان او در طول مدت حضورش در جبهه ها سوال کرد، در طول خدمت در جبهه های نبرد یک روز غیبت نداشته و کلیه ماموریت های محوله را صادقانه و به نحو احسن انجام، و از هیچ کوششی دریغ نمی نمود، گواه عرایض، تشويق هایی است که به وسیله گروهان و گردان و لشگر از وی به عمل آمده و در پرونده شهید کلاسه می باشد.

از ریاکاری و تعریف از خود بسیار متنفر بود و صبر و بردباری بالايي داشت چنانچه در طول خدمت در جبهه حتی یک دفعه از مشکلات و سختی های موجود در منطقه سخنی به زبان نمی آورد و هر سوالی از وی می شد در جواب می گفت: همه کارها مطلوب می باشد. او فردی از جان گـذشته در راه دین و انقـلاب و ممـلکت بود، فردی دلسـوز و مهربان، که چندین بار جان خود را فدای همسنگرانش کرده بود. تا این که سعيد در تاریخ، ۲۱/۲/۱۳۶۷  به درجه شهادت نائل شد

شهید سعید خانه زر

شهید سعید خانه زر

فرازهایی از وصیت نامه:

مواظب باشید كه شیطان، نفس و درون شما را گول نزند، همیشه مرد مبارزه باشید و با آنها بجنگید، استعاذه كنید و توكل به خدا داشته باشید و كتاب استعاذه شهید دستغیب را بخوانید و بفهمید شیطان چه كارها مى كند.

قرآن را بخوانید و یاد بگیرید كه رمز تمام دنیا و هستى ما در آن است؛ اسلام را زنده نگهدارید و در راه آن جهاد و جنگ كنید كه هستى ما در آن است؛ دشمنان ما از همان اول با اسلام مخالف بودند چرا كه دین توحیدى است و مخالف زور و تكبر و خودپسندى است، باید آن قدر در راه اسلام و امام خون داد تا پیروز شویم و با بیان دیگر آن قدر در دریاى خون شنا كنیم تا به ساحل پیروزى برسیم.

من در حالى به جبهه مى روم كه مى توانم یك زندگى راحت براى خود و خانواده ام مهیا كنم، به آنهائى كه با ریاكارى و در هر لباسى مى خواهند مقامى بدست بیاورند بگوئید كه مال و ثروت و مقام خوشبختى نمى آورد.

به امید پیروزى اسلام از همه چیزهاى زندگى مى گذرم و دفاع از اسلام را بر همه ترجیح مى‌دهم تا شاید سعادتمند بشوم چرا كه یك شهید در نهایت پیروزى اسلام و مسلمین است، به امید پیروزى رزمندگان اسلام بر كفر جهانى.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر یک صلوات